Головне управління ДФС у Чернівецькій області

За борги зі сплати ЄСВ суд може обмежити право виїзду за кордон

На це звертає увагу заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.

За словами Івана Миколайовича торік такий прецедент, заборону виїзду за кордон, отримали четверо буковинських боржників, а цього року уже троє. На розгляд судів передано ще 74 подання щодо обмеження виїзду боржників

Застосовувати усі заходи впливу, зокрема і такі «непопулярні», щодо стягнення заборгованості фіскали змушені у зв’язку з тим, що роботодавцями та підприємцями області на початок травня цього року не сплачено 225,8 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування(ЄСВ). А кількість боржників сягнула 17037 платників –  наголошує посадовець.

Далі продовжує, фахівці відомства і надалі будуть проводити усі заходи, визначені законодавством, щодо стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску.

Щодо поточного стану, то завдяки роз’яснювальній роботі, проведеним примусовим заходам загальна кількість боржників ЄСВ починаючи з 1 листопада 2018 до 1 травня 2019 скоротилася на 3240 суб’єктів.

Також, від початку 2019 року до органів Державної виконавчої служби передано на примусове стягнення 2510 узгоджених вимог про сплату боргу на 45,4 млн. грн. Загалом на виконанні у ДВС знаходяться 3735 вимог про стягнення  60,3 млн. грн. боргу з  ЄСВ

Крім того, Іван Миколайович просить звернути увагу представників бізнесу, що на суми ЄСВ, які своєчасно не сплачені нараховуються фінансові санкції, які відповідно зростають та радить усім боржникам терміново провести звірку та погасити заборгованість. Інформацію можна отримати у відділі погашення боргу Головного управління ДФС у Чернівецькій області за телефоном (0372)545635.

 

Буковинському бізнесу з початку року відшкодовано з бюджету майже 64 мільйони гривень податку на додану вартість

У січні – квітні цього року платникам області відшкодовано з бюджету 63,8 млн. грн. податку на додану вартість. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

Своєчасного відшкодування ПДВ вдалось досягти за рахунок запровадження з 1 квітня 2017 року автоматичного Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ. Завдяки прозорості та автоматизації всього процесу відшкодування ПДВ усунуті будь-які можливості для маніпуляцій та корупційних ризиків..

За 4 місяці цього року платниками області задекларовано понад 71,9 млн. грн. бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунки.. Також, цього року зросла кількість заявників на отримання бюджетного відшкодування з 81 суб’єкта господарської діяльності  до 84.

Разом з тим, за час функціонування нового порядку відшкодування ПДВ у області стабільно зростають надходження цього податку. Так, за січень – квітень цього року сплачено 234,5 млн. грн. податку на додану вартість, тоді як у 2018 році – 219,1 млн. грн.

За цей же період,  працівники фіскальної служби виявили зловживання окремим бізнесменами та упередили  майже 0,9 млн. грн. повернення безпідставно заявлених до відшкодування ПДВ.

 

Фіскальна служба: бюджетні кошти береже фіскальний чек РРО

Кожна не проведена через реєстратор розрахункових операцій копійка обертається в масштабах країни мільйонами гривень бюджетних втрат. Тому саме на суб’єктах господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі, постійно зосереджують свою увагу фіскали. Серед «ризикових» є і платники єдиного податку, які зобов’язані використовувати РРО –  наголошують  у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області  .

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють розрахункові операції в готівковій чи в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів у разі:

– перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень – для платників єдиного податку другої – четвертої груп (застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку);

– здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення – незалежно від обсягу річного доходу для всіх груп платників єдиного податку;

– здійснення роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрівта діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин – незалежно від обсягу річного доходу для всіх груп платників єдиного податку.

Нагадаємо, доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПК

Фіскали області вкотре звертають увагу представників бізнесу на норми ПКУ щодо застосування РРО, щоб  бути  в курсі його вимог та не  наражати на свій бізнес на застосування  штрафів та санкцій.

 

Запитання від продавців підакцизних товарів

Хто є розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного з 01.07.2019?

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628), з 01.07.2019 розпорядником акцизного складу є суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб’єкт господарювання – платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Згідно з п.п. 14.1.224 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ розпорядником акцизного складу пересувного є суб’єкт господарювання – платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб: реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий; ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 цього Кодексу.

Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб’єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового.

Чи забороняється з 1 липня 2019 року в

ідпуск пального без наявності витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників, зареєстрованих в Реєстрі?

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі – Реєстр).

Порядок ведення Реєстру, а також порядок передачі облікових даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників електронними засобами зв’язку контролюючим органам затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року № 891.При цьому відпуск пального без наявності витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників забороняється.

В свою чергу відповідно до п. 12 підрозд. 5 розд. XX ПКУ, розпорядники акцизних складів зобов’язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Реєстрі в такі строки: акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, – не пізніше 1 липня 2019 року;

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, – не пізніше 1 жовтня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, – не пізніше 1 січня 2020 року.