Головне управління ДФС у Чернівецькій області

ДФС Буковини: форми заяв та реквізити бюджетних рахунків для сплати за ліцензії на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним

У Головному управління ДФС у Чернівецькій області звертають увагу, що з  01 липня 2019 року запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Такі зміни передбачені Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Для отримання ліцензії:

на виробництво, оптову торгівлю пальним необхідно звертатись до ДФС України за адресою м. Київ, пл. Львівська 8;

на роздрібну торгівлю, зберігання пального необхідно звертатись до ГУ ДФС у Чернівецькій області за адресою вул. Героїв Майдану, 200-А.

Для отримання ліцензій необхідно надати перелік документів, визначений ст. 15 Закону України від 19.12.1995 №481 ««Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами, внесеними Законом №2628).

ДФС України для зручності суб’єктів господарювання, які з 1 липня поточного року мають отримати ліцензії на виробництво, зберігання, оптовий та роздрібний продаж пального, розроблено рекомендовані форми заяв. (Форма заяв на субсайті ГУ ДФС у Чернівецькій області за посиланням http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/381643.html)

 Міністерством фінансів України наказом від 26.04.2019 №182 внесено зміни до наказу від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію».

Так, класифікацію доходів бюджету доповнено такими позиціями:

22013100 – Плата за ліцензії на виробництво пального;

22013200 – Плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним;

22013300 – Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним;

22013400 – Плата за ліцензії на право зберігання пального.

Нові бюджетні рахунки, для внесення плати за ліцензії розміщені на офіційному субсайті ГУ ДФС у Чернівецькій області за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

 

На соціальні гарантії платники Буковини спрямували майже 1,3 мільярди гривень ЄСВ

За п’ять місяців 2019 року платники Чернівецької області перерахували до бюджету 1284,4 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, це на 37,6 млн грн більше за очікуваний показник. Виконання планового показника становить 103 відсотки. Порівняно з січнем-травнем минулого року забезпечено приріст надходжень на 245,1 млн грн. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Щодо сплати соціального внеску по районах області то традиційно найбільше сплатили в  м. Чернівці – 741,6 млн.грн., платники Сторожинецького району сплатили 78,7 млн.грн.; у Кіцманському – 62,2 млн.грн.; у Сокирянському районі – 62,3 млн.грн.(в т.ч. м. Новодністровськ – 21,5 млн.грн.); у Глибоцькому 62,1; у Новоселицькому районах та Вижницькому районі страхувальники перерахували 59,1 млн.грн. та 56,2 млн.грн. відповідно; у Хотинському – 45,8 млн.грн.; Заставнівському – 38,8 млн.грн.; Кельменецькому – 26,9 млн.грн.; Путильському – 26,2 млн.грн.; Герцаївському – 24,4 млн.грн.

Питання сплати єдиного внеску до державних цільових фондів є серед пріоритетів роботи фіскальної служби. У відомстві вкотре наголошують, на сьогодні істотно зросли вимоги до належного оформлення найманих працівників та підвищено ступінь відповідальності роботодавців.

Крім того у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що з 2 травня 2019 року вступили в дію нові рахунки для сплати єдиного внеску, платники ЄСВ мають використовувати для сплати внеску виключно рахунки 3719 за кодом 899998.

Починаючи з 2 травня 2019 року кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження. Це може призвести до несвоєчасної сплати єдиного внеску і відповідно до застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

 

Витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС можна отримати в електронному вигляді

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, що в Електронному кабінеті платника податків відповідно до статті 42′ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, для платників податків введено в експлуатацію електронний сервіс  “Витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС». 

Сервіс надає можливість платникам податків подати запит на отримання витягу про стан розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС через приватну частину (особистий кабінет) Електронного кабінету з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (“Інструкція користувача” додається).

«Інструкція користувача про формування в Електронному кабінеті витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС» (http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/381640.html)