Головне управління ДФС у Чернівецькій області

Спецоперація «Бастіон» : чергову партію сигарет вилучили на українсько-румунському кордоні

Другу ніч поспіль буковинські митники виявляють значні партії незаконно переміщуваних тютюнових виробів.

І знов до адміністративної відповідальності притягнуто одного з буковинських перевізників, що здійснював перевезення товару до сусідньої Румунії.

Цього разу сховище для підакцизного товару було виготовлено у підлозі напівпричепа. Відтак митники вилучили близько 1200 пачок сигарет вітчизняного виробництва вартістю близько 35 тисяч гривень, а також напівпричіп, що попередньо оцінено у 250 тисяч гривень.

Нагадаємо, що це вже друге виявлення підакцизного товару у рамках спецоперації «Бастіон». Вчора вночі у пункті пропуску «Порубне» було припинено спробу незаконного переміщення 5022 блоків сигарет вартістю 1 575 580 грн.

 

«Ризиковим платникам» фіскали донарахували понад 15,7 млн. грн. податкових зобов’язань

Впродовж січня-травня 2019 року аудитори Головного управління ДФС у Чернівецькій області провели 62 документальні перевірки платників податків, серед яких 28 планових та 34 позапланові перевірки. Використання ризикоорієнтованої системи відбору платників до податкового аудиту  дозволило зменшити кількість перевірок проти відповідного періоду минулого року майже на 30 відсотків.

Загалом, за п’ять місяців плановими та позаплановими перевірками донараховано більше як 15,7 млн. грн. узгоджених податкових зобов’язань. До бюджету вже надійшло 12,7 млн. грн.

Також під час проведення перевірок податкові аудитори зменшили від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 19,6 млн. грн., що  збільшить сплату цього податку в наступних звітних періодах. Ще, на 0,2 млн. грн. зменшено від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ.

Серед останніх «резонансних» перевірок виявлено схеми неправомірного формування витрат  та податкового кредиту, шляхом залучення до ланцюгів постачання «липових контрагентів». Саме таку схему при здійсненні операцій у сфері будівництва, виявлено та зруйновано в травні 2019 року. За даним фактом податкові аудитори донарахували понад 1,5 млн. грн. платежів до бюджету.

У фіскальному відомстві відзначають, що від початку року перевірками охоплено лише 0,37 відсотків платників які перебувають на обліку у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. В основу таких правових рішень ,зменшення кількості перевірок, покладено ризикоорієнтовану система відбору платників для проведення перевірок. Дана система відбору постійно вдосконалюється та оновлюється і визначає ефективніше ризики несплати податкових зобов’язань та використання в своїй діяльності операції з суб‘єктами господарювання, що мають ознаки «сумнівності» для мінімізації своїх податкових зобов’язань.

 

 

Запитання від платника : чи може уповноважений представник юридичної особи отримати за довіреністю кваліфіковані сертифікати відкритих ключів?

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області зазначають, що відповідно до п. 1 ст. 22 Закону України від 05 жовтня 2017 року №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон №2155) формування та видача кваліфікованого сертифіката відкритого ключа без ідентифікації особи, ідентифікаційні дані якої міститимуться у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, не допускаються.

Відповідно до п. п. 20 п. 1 ст. 1 розд. І Закону №2155 ідентифікація особи – процедура використання ідентифікаційних даних особи з документів, створених на матеріальних носіях, та/або електронних даних, в результаті виконання якої забезпечується однозначне встановлення фізичної, юридичної особи або представника юридичної особи.

Під час перевірки цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) зобов’язаний ознайомитися з інформацією про юридичну особу, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а також пересвідчитися, що обсяг її цивільної правоздатності та дієздатності є достатнім для формування та видачі кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (п. 5 ст. 22 Закону №2155).

Згідно з п. 6 ст. 22 Закону № 2155 кваліфікований надавач ЕДП під час формування та видачі кваліфікованого сертифіката відкритого ключа здійснює ідентифікацію особи уповноваженого представника юридичної особи відповідно до вимог Закону №2155, а також перевіряє обсяг його повноважень за документом або за даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що визначають повноваження представника.

Якщо від імені юридичної особи діє колегіальний орган, кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг подається документ, у якому визначено повноваження відповідного органу та розподіл обов’язків між його членами.

Також п. 2 ст. 22 Закону №2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Отже, уповноважений представник юридичної особи, установи, організації, органів місцевого самоврядування не може отримати за довіреністю кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на посадових осіб (керівника, бухгалтера тощо) чи інших працівників таких установ, організацій, органів місцевого самоврядування, оскільки під час формування та видачі кваліфікованого сертифіката відкритого ключа здійснюється ідентифікація особи за умови її особистої присутності.

Фахівці відомства нагадують що отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа можна  в у секторі реєстрації користувачів  акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС, який діє при Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 «А» кабінет  № 110  тел.(0372)51-43-79.