Головне управління ДФС у Чернівецькій області

Буковинці сплатили до бюджету понад 1,3 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Чернівецькій області, у першому півріччі 2019 року буковинські роботодавці сплатили до зведеного бюджету 1331,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 240,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У відомстві деталізують, до державного бюджету надійшло – 341,7 млн.грн. ПДФО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 60,6 млн. грн. В свою чергу місцеві бюджети отримали 989,7 млн. грн. цього податку, що на 179,8 млн. грн. перевищує минулорічні надходження.

Внесок платників податків до територіальних скарбниць наступний: Вижницький район  – 39,3 млн. грн., Герцаївський район – 18,8млн.грн., Глибоцький район – 45,2 млн. грн., Заставнівський район – 30,млн. грн., Кельменецький район – 27,3 млн. грн., Кіцманський район – 47,2 млн. грн., Новоселицький район – 44,2 млн. грн., Путильський район – 21,3 млн грн., Сокирянський район – 34,3 млн. грн., Сторожинецький район – 54,2 млн. грн., Хотинський район – 35,8 млн. грн., м. Чернівці – 569 млн. грн. та м. Новодністровськ – 22,8 млн. грн..

У фіскальній службі зазначають, від наповнення місцевих бюджетів залежить рівень життєдіяльності громад, розвиток їх соціальної сфери, виплата різних допомог тощо. Отож представники бізнес – спільнотикотрі дбають про добробут краю, зобов’язані дотримуватись законодавства про оплату праці та сплачувати податок на доходи фізичних осіб своєчасно та в повному обсязі.

 

Буковинські фіскали застосували понад 2 мільйони штрафів

 за порушення РРО-рошних правил

Впродовж першого півріччя буковинські фіскали провели 111 фактичних перевірок з контролю за готівковими операціями. Про це поінформувала заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

 У рамках цих перевірок аудитори встановили численні факти порушення бізнесменами касової дисципліни, проведення готівкових розрахунків без застосування РРО та невидача покупцям касових чеків, неповне і несвоєчасне оприбуткування готівки. Також, мали місце випадки недотримання правил продажу тютюнових та горілчаних виробів.

За матеріалами проведених перевірок до платників податків застосовано фінансових санкцій на суму понад 2063,0 тис. грн. Із цієї  суми в бюджет уже надійшло 1393,0тис. грн. (67,5 відсотка).

За словами Наталії Чернівчан дотримуватися вимог законодавства, в частині проведення в повному обсязі розрахунків зі споживачами через реєстратори розрахункових операцій та щодо своєчасного придбання ліцензій на продаж алкоголю та тютюну, не знайшли належної підтримки ще у багатьох представників підприємництва регіону.

До прикладу, порушення виявлені у 4 суб’єктів, що здійснюють валютно- обмінні операції, 5 –  при реалізації паливно- мастильних матеріалів, 40 – у продавців тютюнових та алкогольних виробів,  24 – у сфері ресторанного бізнесу та 26 – при продажу побутових товарів.

Сьогодні на особливому контролі у фіскалів – це платники єдиного податку ,які перевищили в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. і відповідно мають обов’язково застосувати РРО при здійсненні готівкових операцій.

«Щоб детінізувати бізнес – продовжує Наталія Василівна – необхідна фіскалізація готівкових розрахунків і саме з цією метою ДФС запроваджено електронний сервіс «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету. За його допомогою покупці товарів (споживачі послуг) можуть перевірити достовірність отриманого фіскального чеку та встановити факт його наявності (відсутності) в базі даних ДФС.

Також у відомстві звертають увагу бізнесменів, що при здійсненні реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та  лікарських засобів без  РРО застосовуються фінансові санкції.

Довідка:

На початок липня 2019 року в фіскальних органах Буковини зареєстровано 4554 реєстратори розрахункових операцій та зафіксовано 6387 господарських одиниць, на яких здійснюються розрахункові операції за готівкові кошти, що належать 3359 суб’єктам господарювання. 

 

З 01.07.2019 р. запроваджено ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, що з 01.07.2019 р. запроваджено ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним, відповідно до Закону №481/95-ВР.

Під ліцензування підпадають суб’єкти господарювання, які є власниками або користувачами місць, де вони здійснюють діяльність з виробництва, зберігання пального (власного або отриманого на зберігання від інших осіб), оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Для отримання ліцензії суб’єкт господарювання повинен подати заяву, квитанцію про внесення річної плати за ліцензію, а крім того – самостійно завірені копії: документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою будь-якого цільового призначення, на якій розташований об’єкт оптової, роздрібної торгівлі, зберігання пального;  акту вводу в експлуатацію об’єктів у місці торгівлі або зберігання пального або до 2022 року – документу, що підтверджує право власності щодо всіх об’єктів у місці торгівлі (зберігання) пального, набутого до 1 січня 2014 року;  дозволи на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

Заява на отримання ліцензії на право оптової торгівлі подається на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8); на право роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального – до Головного управління ДФС в області за місцем розташування місця торгівлі/зберігання пального.

Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву; суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Вартість річної плати за ліцензію складає 780 грн за зберігання пального; 2 тис грн –  за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, та 5 тис грн – за кожне оптове. У разі відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним вартість становитиме 10 тис грн.