Головне управління ДФС у Чернівецькій області

На збереження довкілля буковинські платники сплатили

понад 1,9 млн грн екологічного податку

У першому півріччі 2019 року  платники краю сплатили до зведеного бюджету більше 1,9 мільйона гривень еко податку. Показники минулого року перевищені на 0,6 млн. грн. – інформують в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

В цілому, для компенсації негативного впливу на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, які виникають у процесі ведення господарської діяльності, місцеві скарбниці поповнились на понад 1,4 млн гривень від сплати екологічного податку.

Зокрема, бізнесмени районів забезпечили сплату податку у наступних розмірах:  Вижницький  – 34,8 тис. грн., Герцаївський – 20,2 тис. грн., Глибоцький – 68,3 тис. грн., Заставнівський – 78,7 тис. грн., Кельменецький – 51,4 тис. грн., Кіцманський – 132,8 тис. грн., Новоселицький  – 367,8 тис. грн., Путильський – 27,2 тис. грн., Сокирянський – 50,7 тис. грн., Сторожинецький – 68 тис. грн., Хотинський – 94 тис. грн., м. Чернівці  – 456,7 тис. грн., м. Новодністровськ – 29,3 тис. грн.

Довідково: відповідно до п.п. 250.2.1 п. 250.2 ст. 250 ПКУ платники екологічного податку, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення складають Декларації та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують екологічний податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання Декларації – за місцем розміщення стаціонарних джерел.

Граничними термінами подання Декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за ІІ квартал 2019 року – 9 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно.

 

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області акцентують, що відповідно до Цивільного кодексу України фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Відповідно до частини третьої статті 17 та частини другої статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) усі діючі юридичні особи та фізичні особи – підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня2004 року, відомості про яких не включені до Єдиного державного реєстру, подають державному реєстратору заяву для включення відомостей про них до Єдиного державного реєстру. При цьому Законом не визначено граничного строку для проведення такого включення та не встановлено відповідальності у разі неподання державному реєстратору документів для включення до Єдиного державного реєстру.

Крім того, у витягах з Єдиного державного реєстру зазначається, що Єдиний державний реєстр у стані формування, а інформація про юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, зареєстрованих до 01.07.2004 та не включених до Єдиного державного реєстру, отримується в органі виконавчої влади, в якому проводилась державна реєстрація.

Отже, фізичні особи – підприємці зареєстровані до 01.07.2004, стосовно яких не проводилася державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (в тому числі до створення Єдиного державного реєстру), не втратили статусу фізичної особи – підприємця.

Державна фіскальна служба України здійснює адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 жовтня 2013 року. Інформацію про платників єдиного внеску, які були зареєстровані до 1 жовтня 2013 року та не зняті з обліку, отримано від Пенсійного фонду України як діючих та завантажено до реєстру страхувальників у 2013 році.

Згідно зі статтею 66 Податкового кодексу України підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема: інформація органів державної реєстрації; документально підтверджена інформація, що надається платниками податків; інформація суб’єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; рішення суду, що набрало законної сили.

Враховуючи викладене, облікові дані фізичних осіб – підприємців, зокрема відомості про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та/або зняття з обліку платника єдиного внеску, можуть бути змінені на підставі:

відомостей з Єдиного державного реєстру про включення до Єдиного державного реєстру та/або про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

документа, що підтверджує державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця до 01.07.2004, виданого органом виконавчої влади, в якому проводилась державна реєстрація;

документально підтвердженої інформації органів Пенсійного фонду про зняття з обліку платника єдиного внеску в органах Пенсійного фонду до 01.10.2013р.

 

Товаро-транспортну накладну можна заповнити в електронній формі

Головне управління ДФС у Чернівецькій області повідомляє, що 12 липня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України від 03.06.2019 № 413 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 21.06.2019 за № 649/33620) яким затверджено зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Зокрема, у новій редакції викладено  форму товарно-транспортної накладної (далі – ТТН) та запроваджено товарно-транспортну накладну в електронній формі (далі – Е-ТТН), яка підписується за допомогою електронного підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача.

Уточнено визначення товарно-транспортної накладної – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами.

Відповідно, вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених ТТН у паперовій та/або електронній формі, на навантажений або вивантажений вантаж.

Суб’єкти господарювання можуть оформляти ТТН  без дотримання цієї форми за наявності в ній інформації про: назву документа; дату і місце його складання; найменування (прізвище, ім’я, по батькові) перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача; найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер); пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Сторони перевезення можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вважають необхідною. У разі оформлення Е-ТТН супровідні документи також додаються в електронній формі. У разі оформлення ТТН у паперовій формі супровідні документи додаються в паперовій формі за підписом відповідальних осіб.

Наказ опублікований у бюлетені «Офіційний вісник України» 12.07.2019 № 52.