Головне управління ДФС у Чернівецькій області

Підписано закони про об’єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізичних осіб

19.09.2019 року Президентом України підписано закони № 115 – IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та № 116 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб» – інформують в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області .

Змінами передбачено, що звіт про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і суми утриманого з них податку, також про суми нарахованого єдиного внеску подається за основним місцем обліку у строки, встановлені для податкового кварталу з щомісячною розбивкою звітного кварталу. При цьому такий розрахунок необхідно подавати лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків – фізичній особі податковим агентом.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію з у строк, встановлений для річного податкового періоду з відображенням відомостей про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого за себе в порядку, визначеному законом для даної категорії платників, а платники податку третьої групи – у строки, встановлені для квартального звітного періоду. Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування суми ЄСВ будуть відображати в декларації про майновий стан при звітуванні за рік.

Крім цього, за неподання податкової звітності, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або помилками у ній, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та / або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку передбачено штраф 510 грн. За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення передбачено накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Зазначені штрафи не застосовуватиметься, якщо порушення у податковій звітності пов’язані із нарахуванням податкової соціальної пільги і неточності виправив сам платник податку.

Склад і форма звітності буде розроблена Міністерством фінансів України.
Закони опубліковані в Голосі України» від 25.09.2019 року № 183 і наберуть чинності з 1 січня 2021 року. Отже нову звітність з ПДФО та ЄСВ вперше необхідно буде подавати за І квартал 2021 року.

 

Податкова служба Буковини: корисне для платників – пам’ятки та брошури

Впродовж вересня 2019 року фахівцями сектору комунікацій Головного управління ДПС у Чернівецькій області проаналізовано найбільш запитувану інформацію від платників податків.

Відтак, на актуальні запитання податківці зібрали відповіді в підбірці інформаційних пам’яток та брошур.

З електронною версією пам’яток та брошур можна ознайомитись на офіційному веб-порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» у рубриці «Брошури та листівки» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/

 

Майбутні платники: податківці зустрічалися з молоддю

27 вересня 2019 року в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відбувся День відкритих дверей. Податківці активно готувалися до цього дня – активно анонсували його проведення і у мережі Інтернет і під час особистих зустрічей. Цього разу захід проведено для Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу – серед гостей 30 учнів та викладачі.

День відкритих дверей розпочався лекцією – екскурсією в Центр обслуговування платників.

Далі податківці презентували діяльність податкової служби краю – розповіли про її минуле та сьогодення. Ознайомили з історією створення, структурою, досягненнями, а також відповіли на питання про умови проходження державної служби та принципи завдяки яким з’являються чудові шанси досягти кар’єрного успіху.

На завершення гості ознайомилися з історією незвичних податків у світі. Ця тема дуже зацікавила присутніх та викликала жваве обговорення.

Усі бажаючі фотографувалися, ділилися враженнями за запропонували організаторам проводити спільні заходи, наприклад вікторину на податкову тематику.