Головне управління ДФС у Чернівецькій області

За дев’ять місяців до бюджетів усіх рівнів платники Буковини спрямували понад 88 мільйонів гривень акцизного податку

В Головному управління ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що за січень-вересень 2019 року  Державний та місцеві бюджети поповнились на 88,9 мільйонів гривень акцизного податку. Зокрема, до загального фонду Державного бюджету бізнесом області сплачено 4,4 мільйони гривень, а саме  2,4 млн. грн. – від оптового постачання електроенергії, 0,1 млн. грн. – з реалізації пального, 1,7 млн. грн. надійшло від переобладнання транспортних засобів,  0,2 млн. грн. – від виробленого пива.

Бюджети місцевих громад за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в роздрібній торгівлі поповнились на 84,5 мільйонів гривень.

Таким чином виконання індикативного завдання, щодо Державного бюджету забезпечено на рівні 168,3 відсотків, індикативний показник акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виконано на 109,6 відсотки.

У відомстві зазначають, що для забезпечення повноти сплати акцизного податку важливу роль відіграє активна позиція як керівників територіальних громад так і їх жителів. Для цього необхідно вимагати фіскальний чек та перевіряти, чи відображена у фіскальному чеку інформація про суму сплаченого роздрібного акцизу. Представники підприємництва, котрі здійснюють реалізацію алкогольної продукції та тютюнових виробів, повинні це робити на рівні високої податкової культури.

У разі відсутності фіскального чеку, у податковій службі області рекомендують негайно повідомити про факти нелегальної реалізації підакцизної продукції органи ДПС.

 

Для платників єдиного податку затверджено нові форми реєстраційних документів

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що вчора – 22 жовтня 2019 року Наказ Мінфіну від 16.07.2019 р. №308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» опубліковано в «Офіційному Віснику». Згідно п.4 цей Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування.

Даним Наказом затверджено, заяву про застосування спрощеної системи оподаткування; розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування; запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку; витяг з реєстру платників єдиного податку.

Водночас, наказ Міністерства фінансів України від 20 грудня 2011 року N 1675 “Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік” втратив чинність.

Усім «спрощенцям» необхідно врахувати, що з 22 жовтня для обрання або переходу на спрощену систему слід застосовувати нові форми заяви. Також з цієї дати для отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку  слід застосовувати нову форму запиту.

Усім «спрощенцям» необхідно врахувати, що заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку можна подавати в паперовій формі або відправляти через Електронний кабінет платника податків.

Наказ Мінфіну від 16.07.2019 р. №308 розміщено за посиланням: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE34025.html