Головне управління ДФС у Чернівецькій області

На реформування української армії буковинці сплатили понад 177,3  мільйонів гривень військового збору

За даними Головного управління ДПС у Чернівецькій області впродовж 10 місяців 2019 року на реформування Збройних сил України роботодавці області утримали з офіційних доходів та перерахували до державного бюджету 177, 3 млн. грн. військового збору/

Порівняно з аналогічним періодом 2018 року зафіксовано майже на 29,6 млн. грн., або 20,1 відсоток зростання показників сплати військового збору. Тоді на потреби армії було сплачено 147,7 млн. грн.

У податковому відомстві області акцентують увагу громадськості та бізнесу на недопущенні виплати «зарплати в конвертах» та  абсолютній легалізації при виплаті інших виплат. Оскільки приховування доходів від оподаткування,  окрім інших  негативних факторів, серед яких, втрата соціальних  гарантій, пільг, трудового стажу при розрахунку розміру пенсії, права на отримання гарантованої державою відпустки, також пригальмовують хід реформування Збройних Сил України.

 Загалом справляння військового збору розпочато 3 серпня 2014 року. Як і минулими роками, ставка «податку на армію» складає 1,5 відсотки від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Статистика:

Всього, від початку запровадження військового податку ( з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 739,2 млн. грнвійськового збору. У 2014 році – 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році – 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., за 10 місяців 2019 року -177,3 млн. грн.

 

ДПС Буковини: 11 листопада — граничний термін подання звітності за III квартал 2019 року

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників на те, що понеділок, 11 листопада, закінчується термін подання звітності за III квартал 2019 року, а саме:

звіту про суми податкових пільг (довідники пільг № 94/1 та 94/2, які слід застосовувати для звітування за 9 місяців, дивіться тут); 

декларації з податку на додану вартість;

форми №1ДФ;

декларації з податку на прибуток підприємств;

фінансової звітності платниками податку на прибуток, що звітують щокварталу. Звертаємо увагу, що малі підприємства мають подавати оновлену форму фінзвітності як додаток до декларації. Її формат в Єдиному вікні – J0901107. Про це ми писали тут та тут;

розрахунку частини чистого прибутку держпідприємствами;

розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності;

розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7;

декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (3-ї групи спрощеної системи);

декларації платника єдиного податку — юридичної особи (3-ї групи спрощеної системи);

декларації з екологічного податку;

декларації з рентної плати;

розрахунків з рентної плати за користування надрами (для видобування корисних копалин/у цілях, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин);

розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики;

розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води;

розрахунків з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;

декларації туристичного збору. За ІІІ квартал слід звітувати за новою формою, яку було затверджено Наказом Мінфіну №186. В Єдиному вікні для неї створено новий формат – J/F0303505.

Окрім того, 11 листопада є також граничним терміном подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (форми №1-РС, №2-РС, №3-РС, №1-ОА, №1-ОТ) за жовтень 2019 року.

 

Консультують чернівецькі митники

Які пільги існують при ввезенні на митну територію України транспортних засобів особами з інвалідністю, ветеранами війни, учасниками бойових дій (в тому числі, що брали участь в АТО), багатодітними сім’ями, громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо?

Частиною першою ст. 377 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями встановлено, що транспортні засоби за товарними позиціями 8701 – 8707 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, які ввозяться (надходять) в Україну на адресу громадян, підлягають письмовому декларуванню органам доходів і зборів та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

При цьому законодавством України з питань оподаткування не передбачено надання пільг при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться на митну територію Україну на адресу осіб з інвалідністю, ветеранів війни, учасників бойових дій (в тому числі, що брали участь в АТО), багатодітних сімей, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.