Головне управління ДПС у Чернівецькій області

У січні 2019 року територіальні громади буковинського краю отримали понад 246 млн. грн. податкових платежів

За підсумками січня 2020 року платниками податків до місцевих бюджетів Чернівецької області спрямовано 246,1 млн. грн. Обсяги податкових надходжень зросли до аналогічного періоду минулого року на 10,6 відсотків, що становить 23,6 млн.грн. Про це повідомив в.о.начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Борис Акіменко.

Зокрема, податку з доходів працюючих буковинців надійшло 151,1 млн.грн. Наступною складовою наповнення бюджетів територіальних громад став єдиний податок, платники якого додали до місцевого бюджету 50,8 млн.грн. Ще одним елементом забезпечення фінансової стабільності місцевих громад є акцизний податок з роздрібного продажу, сума надходжень по якому склала 11,1 млн.грн.

Також, вагомим внеском в місцеві бюджети Буковини є майнові податки, платежі від якого склали 30,5 млн.грн. Передусім це плата за землю – 23,8 млн.грн. та податок на нерухоме майно – 6,4 млн.грн., податок на транспорт – 0,2 млн.грн.

Крім того бюджети територіальних громад від бізнесменів Буковини отримали плату за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами в сумі 1,0 млн.грн., за користування лісом, надрами й водою – 0,7 млн. гривень.

«Для виконання своїх завдань місцева влада повинна мати достатні фінансові і матеріальні ресурси. Актив громад повинен стати надійним партнером податкової служби у забезпеченні надходжень до бюджетів. Адже працюючи на місцях, голови ОТГ добре обізнані з бюджетними можливостями територій, їх ресурсами та резервами.

Заходи податкової служби щодо детінізації економіки, зокрема, протидія нелегальному гральному бізнесу, тіньовому обігу пального, створення легального ринку зайнятості створюють бюджетні резерви, які сприяють розвитку територіальних громад Буковини», – зауважив посадовець.

 

До уваги платників: відкрито телефонні лінії з питань роботи систем електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників, що одним з ключових завдань податкової служби, є подальше створення комфортних умов для платників податків. Задля спрощення роботи бізнесу і якісного обслуговування платників у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відкрито телефонні лінії з питань роботи систем електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального.

З даною інформацією можна ознайомитись в розділі «Інформація що оприлюднюється розпорядником» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/informatsiya–scho-oprilyudnyuetsya-rozporya/406985.html

 

Деклараційна кампанія 2020: на що треба звернути увагу буковинцям?

З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів за 2019 рік. Громадяни, котрі у 2019 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані  заповнити і подати до 1 травня 2020 року річну податкову декларацію про майно та доходи. Декларації подаються до ЦОПів територіальних управлінь ГУ ДПС за місцем своєї реєстрації.

До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу.

Ще, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, зокрема:

частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань; суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Пунктом 49.3 ПКУ визначено, що декларацію можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; (не пізніше ніж за 5 днів до завершення терміну).

Також можна звітувати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

 

Податківці будуть інформувати платників про законодавчі зміни

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що для безкоштовного отримання на електронну адресу повідомлень про зміни в законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на Державну податкову службу України необхідно направити електронний лист на електронну адресу: idd@tax.gov.ua з обов’язковим зазначенням в полі «Тема»: 6011.

Також у відомстві рекомендують для отримання роз’яснень та відповідей на запитання використовувати інформацію Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу http://zir.tax.gov.ua/main.