Головне управління ДПС у Чернівецькій області (

До місцевих бюджетів Буковини забезпечено 46,3 млн грн податку на нерухомість

Впродовж січня – жовтня 2019 року буковинські платники сплатили до місцевих бюджетів 46,3 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 13,6 млн грн більше, ніж у відповідному періоді 2018 року – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

У податковому відомстві зазначають, безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість, є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети Буковини за 10 місяців 2019 року становить 24,6 млн гривень. Фізичні особи – власники майна перерахували до місцевих скарбниць області 21,6 млн грн податку на нерухомість.

Однак, в області є громадяни – власники «зайвих» метрів, які зволікають зі сплатою податку на нерухомість. Відтак, з метою упередження несподіваних небажаних випадків, закликаємо буковинців терміново погасити борги зі сплати майнових податків – наголошують у податковій службі.

Та рекомендуємо звернутись для звірки щодо нарахованої суми податку на нерухомість до територіальних ЦОПів. Адреси за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/

 

Податківці Буковини з початку року легалізували майже 23 тисячі найманих працівників

Працівники управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернівецькій області за десять місяців поточного року провели 60 документальних перевірок суб’єктів підприємницької діяльності на предмет дотримання умов оплати праці та 161 фактичну перевірку щодо виплати зарплати в «конвертах», серед яких підприємства, установи, організації та ФОПи –  інформують у відомстві.

Як результат: порушення у виплаті заробітної плати виявлені на 55-ти підприємствах та в 5-ох підприємців. Донарахування на порушників склали – 6,7 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, також 791,6 тисячі гривень військового збору та 125,9 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Щодо вищевказаних фактичних перевірок, з усіх перевірених – 50 бізнесменів порушили вимоги чинного законодавства, оскільки у них виявлено 202 неоформлених найманих працівника.

Так, наприклад у жовтні цього року податківцями проведено 7 фактичних перевірок де виявлені порушення. Так, зокрема:  в одному з ресторанних закладів області виявлено 3-х «сірих» працівників. Також у трьох господарників, які здійснюють діяльність у сільському господарстві в області виявлено 10 неоформлених осіб. Матеріали даних перевірок направлено до управління Держпраці у Чернівецькій області для вжиття необхідних заходів.

В цілому з початку року, за результатами роз’яснювальної та контрольно-перевірочної роботи фахівців податкової служби області, роботодавцями надано повідомлення про прийняття на роботу  22743  найманих осіб.

Головне управління ДПС у Чернівецькій області наголошує роботодавцям на необхідності легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС.

З даної тематики для роботодавців підготовлено роз’яснювальні брошури. Електронна версія розміщена на офіційному порталі: «Актуально у 2019 р. для роботодавців» (https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/394766.html); «При прийнятті працівника на роботу треба обов’язково укладати трудовий договір» (https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/390102.html).

 

При отриманні електронного цифрового підпису (ЕЦП) – необхідно подати до ДПС заяву про приєднання до договору

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів, який укладається шляхом приєднання платника до Договору на підставі заяви про приєднання, що надсилається платником до податкового органу в електронному вигляді.

Відтак, Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів за формою F/J1392001; повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису за формою F/J1391103 та заяву про припинення дії договору про визнання електронних документів за формою F/J1391401 платнику податків можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів/Реєстр форм електронних документів (перелік сервісних запитів) або за електронною адресою: https://tax.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_servis.htm.

Також, Заява про приєднання до Договору та Повідомлення розміщені у розділі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету.

Форми зазначених заяв визначені «Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженим наказом МФУ від 06.06.2017 р. №557.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

 

Запитання від платника:

Коли ЄСВ вважається сплаченим?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників на те, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. При цьому, платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку (ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

ЄСВ вважається сплаченим, зокрема:

у день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДПС – у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу ДПС;

у день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі – при сплаті ЄСВ готівкою;

у день надходження коштів на відповідні рахунки органів ДПС, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів – у випадку сплати ЄСВ в іноземній валюті.