Проект ЗаконуУкраїни “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів.

Головна тема розмови – прийняття закону про реформування  сфери паркування.

Законопроект про паркування два роки був на розгляді парламенту. Доля цього законопроекту досить складна. Він майже два роки розглядався в парламенті. До його розробки були задіяні громадські активісти, представники органів місцевого самоврядування та цілі робочі групи з народних депутатів. 

Визначено важливі нововведення закону. Основні новації: перший момент – вводиться пріоритет права пішохода і громадського транспорту в пересуванні нашими вулицями і дорогами в містах. Другий момент – це досить великий перелік випадків, коли за неправильну парковку або залишення транспортного засобу, який перешкоджає руху, вводяться досить істотні штрафи. Документ буде імплементованний протягом півроку.

Тепер фіксація правопорушень буде відбуватися на підставі фото і відеоданих. Фіксація правопорушень буде відбуватися на підставі фото і відео даних. Такі повноваження будуть надані не тільки інспекторам поліції, але і створюється можливість для органів місцевого самоврядування формувати власні інспекторські служби. Закон про паркування дозволить навести лад у використанні громадського простору.