Символіка

Герб Хотина сучасний — один з офіційних символів міста Хотина Чернівецької області. Затверджений 21 березня 1996 року рішенням Хотинської міської ради. Автор герба є Володимир Денисов.

Герб являє собою червоно-лазуровий щит іспанської форми. В центрі щита розташовано срібне зображення фортеці з трьома вежами. На середній вежі знаходиться золотий півмісяць, на двох інших — білі бунчуки. Над фортецею знаходяться дві перехрещені шаблі, над ними — золотий хрест.

Щит обрамлено декоративний картушем і увінчано срібною міською короною у вигляді трьох веж.

suchasnui

Російський герб

Проект гербу було розроблено у відомстві бессарабського обласного землеміра та затверджено за однією версією 2 квітня, за іншими 8 квітня 1826 року.

На золотому тлі розташована фортеця з трьома вежами. На двох крайніх поставлено бунчуки, на середній — півмісяць. Над фортецею навхрест покладено дві шаблі, обернені вістрям донизу, над ними знаходиться срібний хрест, що вказує на взяття турецької фортеці.

Проект Бориса Кене

Проект герба розроблено 1870 року геральдистом Бернгардом Кене, котрий спробував порушити традиційну для старовинної української геральдики зображення замкового муру, що символізує місто-фортецю. Проте ця версія герба затверджена не була.

Новий герб містив срібну фортечну стіну з відчиненими ворітьми на чорному фоні, супроводжувану двома золотими коронами. Щит увінчано срібною міською короною з трьома вежами та двоголовим орлом над ними. За щитом покладено навхрест два золоті списи з червоними прапорами та орлами на них. У верхньому лівому куті щита розташований герб Бессарабської губернії.

Румунський герб

Проект гербу було затверджено 1930 року.

Герб являє собою щит, розтятий вздовж на ліву білу та праву червону половини. У білому полі розташована червона башта з зачиненими чорними ворітьми та вікнами. У червоному полі — рука в білому одязі, що тримає білу булаву. Щит увінчано міською короною з п’ятьма вежами.

Герб румунського періоду

Мотивом першого герба були події російсько-турецької війни 1735–1739 років, відомі облогою фортеці Хотин.

Однак для знавців історії міста герб виступав алегорією подій Хотинської війни 1621 року під проводом Петра Конашевича-Сагайдачного. Ця версія тлумачення герба з’явилася в новій редакції його опису, затвердженого румунським королем у 1928 році.

Пра́пор Хотина́ затверджено 21 березня 1996 року рішенням Хотинської міської ради. Автором прапора є Володимир Денисов.

Опис прапора

Прапор являє собою квадратне полотнище.

На червоному полі зображена біла фортеця з двома баштами та бунчуками на них. Над фортецею розташовані дві схрещені шаблі з золотим хрестом над ними.

Прапор з чотирьох сторін має синю лиштву шириною 1/10 від ширини стяга.