У Хотині встановили музичні лавиці

У Хотині креативно підійшли до встановлення нових лавиць. Замість традиційних ніжок у них ковані ліри. Як розповів promin.cv.ua міський голова Хотина Микола Головльов, ​цей проект Хотинська міськрада пропонувала Фонду регіонального розвитку ще 2013 року. Їхня ідея перемогла, проте фінансування через стан у країні вони так і не отримали.

– Ще 2010 року ми проводили свято Масляної на нашій площі. У нас виступав військовий оркестр тодішнього 300 полку. Після виступу до мене підійшов керівник оркестру, та зізнався, що мало де публіка так тепло вітає їхній виступ, – згадує М. Головльов. – Та назвав наших мешканців особливими. Ось ми і вирішили – якщо місто осоливе для музик, значить потрібно зробити щось таке, що асоціювалося б у мешканців та гостей Хотина із музикою.

Вирішили встановити у місці лавиці, стилізовані під музичні інструменти.

– Ми не стали чекати фінансування, знайшли меценатів – місцеві підприємці згодилися допомогти фінансово. Такі ліри для лавиць викував кам’янець-подільський коваль. Наразі ми вже встановили 9 таких “музичних” лавиць. Плануємо поставити ще мінімум 11, – каже мер Хотина.

Крім місць для відпочинку, у Хотині вирішили освіжити зовнішній вигляд Дитячо-юнацької спортшколи.

– До Хотинської битви ми хотіли на одній з будівель нашого міста створити великий малюнок. На ньому мали зобразити гетьмана Петра Сегайдачного. Проте не з шаблею, а з книгою, – каже М. Головльов. – Нам сказали, що така робота коштуватиме щонайменше 15 тисяч гривень. Тому зараз лише шукаємо спонсорів для втілення цього задуму.

А поки що хотинчани вирішили обмежитися орнаментом на фасаді одного із закладів. Об’єктом для малювання обрали дитячо-юнацьку спортивну школу. Художник Володимир Пастушок погодився зробити це на громадських засада, безкоштовно. Аби намалювати на ДЮСШ орнамент, знадобилося два дні.