Законопроект щодо правового регулювання статусу депутатів місцевих рад, розроблений на замовлення АМУ, розглянуло на круглому столі у Комітеті Верховної Ради

18 грудня у Києві відбулося засідання круглого столу на тему: «Законодавче регулювання правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан та перспективи удосконалення». Захід організований Комітетом Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з Проектом «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні», що впроваджується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи.
У круглому столі взяли участь народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадськості, міжнародних інституцій, науковців. Зокрема, були присутні секретар Олександрійської міської ради Олена Богоявленська, секретар Уманської міської ради Людмила Кирилюк, секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.  Від Асоціації міст України у круглому столі взяли участь директор Проекту “Пульс” Ігор Парасюк та директор Аналітичного центру АМУ Володимир Пархоменко. 
Під час засідання круглого столу обговорено стан вітчизняного законодавства щодо правового статусу депутатів місцевих рад, проблемні питання та шляхи їх врегулювання. Зокрема, розглянуто законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання статусу депутатів місцевих рад», розроблений на замовлення Асоціації міст України, та висновки до нього незалежних експертів. З цього питання виступив директор Проекту «Пульс» Ігор Парасюк.  Він наголосив на необхідності подальшого обговорення положень нового законопроекту, адже діючий з 2002 року закон і практика його реалізації показала ряд недоліків.
Учасники круглого столу ознайомилися із відповідним міжнародним досвідом для його врахування в подальшій законопроектній роботі.