Головне управління ДПС у Чернівецькій області (

Платники області сплатили в бюджет 655,3 млн. грн. ПДВ – відшкодували з бюджету 136,6 млн. грн.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – вересня 2020 року  до державного бюджету платники області перерахували 655,3 млн. грн.. податку на додану вартість. Вказана сума перевищує надходження аналогічного періоду 2019 року на 86,3 млн. грн. або на 15,2 відсотки. Доведені індикативні показники для області, перевиконано на 120,2 відсотків.

Щодо відшкодування, то від початку 2020 року задекларовано бюджетного відшкодування ПДВ на рахунки платників податків 140 млн. грн.

За 9 місяців 2020 року відшкодовано ПДВ грошовими коштами на рахунки платників в сумі 134,7 млн. грн. В основному це суб’єкти господарювання які проводили експортні операції та міжнародні перевезення.

Разом з тим, з метою виявлення ризикових платників та упередження неправомірного відшкодування ПДВ у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області здійснюється щоденний моніторинг податкових накладних надісланих на реєстрацію в єдиний реєстр (ЄРПН), проводиться співставлення даних ЄРПН з даними митних оформлень і т.д.

Загалом з початку 2020 року упереджено неправомірного відшкодування ПДВ на загальну суму  4,1 млн. грн.

Так, наприклад ТОВ «А» придбало у двох підприємств, які зареєстровані у Луганській області, ремонт та обслуговування моторів на загальну суму 6,6 млн.грн. в тому числі ПДВ 1,1 млн. грн. За результатами моніторингу дана операція мала ознаки фіктивності, підприємство не змогло документально підтвердити реальність здійснення такої операції, тому після проведення певних заходів подало уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ і зменшило суму податкового кредиту на 1,1 млн. грн.

Загалом у області зареєстровано –  2430 платників ПДВ, з них 2165 юридичних осіб та 265 фізичних осіб – підприємців. Впродовж січня – вересня 2020р. їх кількість зросла на 11 СГ, з них  юридичних осіб (+ 7), а  кількість ФОП – збільшилась на 4.

 

Інфографіка від податківців Буковини: розміри ставок податку на доходи фізичних осіб встановлених ПКУ

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,  відповідно до п. 167.1 ПКУ ставка податку на доходи фізичних осіб – становить 18% бази оподаткування щодо доходів отриманих громадянами.

За цими ставками оподатковуються зокрема: зарплата; проценти по банківським депозитам; чистий оподатковуваний дохід у фізосіб-підприємців на загальній системі; винагорода за цивільно-правовими договорами (ЦПД); нецільова благодійна допомога, наприклад, допомога на вирішення соціально-побутових потреб, яка сукупно перевищує 2940 грн у 2020 році (пп. 170.7.3 ПКУ); матеріальна допомога на поховання, яка перевищує 5880 грн у 2020 році (пп. “б” пп. 165.1.22 ПКУ); дивіденди, які нараховуються єдиноподатниками.

Також залишаються ставка 5% ПДФО в 2020 році щодо наступних видів доходів: спадщина; подарунки (не обкладається податком вартість негрошових подарунків, яка не перевищує 25% мінімальної зарплати, у 2020 році це 1180,75 грн); дивіденди, які нараховані платниками податку на прибуток; продаж нерухомості; 2-й за рік продаж транспортних засобів.

Про це та інші доходи, які оподатковуються ПДФО наочно в інфографіці: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/437174.html

 

Новації Закону № 466: зміни щодо функціонування електронного кабінету

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області зазначають, що Законом України від 14.07.2020 № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» внесено зміни до Податкового кодексу України відносно функціонування електронного кабінету.

Зокрема, з 7 листопада 2020 року наберуть чинності зміни щодо скасування договору про визнання електронних документів для реєстрації в Eлектронному кабінеті платника податків та передбачено, що в кабінеті відображатимуться податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючими органами. Також запроваджена можливість зміни уповноважених осіб платника податків, які мають право користуватися електронним кабінетом та визначено, що контролюючий орган буде вести листування з платниками податків в електронній формі, у разі подання ними заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Фахівці Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, крім того в Електронному кабінеті для платників податків створена можливість переглянути в режимі реального часу інформацію про платника податків, яка збирається, використовується та формується контролюючими органами та стосується: обліку платників податків, адміністрування податків, зборів, податкових платежів, здійснення податкового контролю, дані оперативного обліку податків та зборів (у т.ч. дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування ПДВ, дані системи електронного адміністрування реалізації пального.

Одержати таку інформацію можна у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням кваліфікованого електронного підпису посадової особи контролюючого органу та кваліфікованої електронної печатки контролюючого органу.

Крім того, у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. У тому ж меню фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти.

Інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.

Слід знати, робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС.